مرتضی براری در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۴۹ در بابلسر متولد شد. دکتر براری یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی مالک اشتر محسوب می شود. از دیگر سمت های اجرایی وی می توان موارد ذیل را نام برد؛ دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران در سال ۱۳۸۸، معاون امور دانشگاه ها و صنعت در نخستین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و چهاردهمین نشست سران مخابراتی کشورهای عضو سازمان عملکردی اقتصادی اکو در ۱۵ مهرماه ۱۳۹۱،‌ دبیر کمیته رمز در سال ۱۳۹۱، قائم مقام وزیر در امور فناوری و بین الملل و معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۲. دکتر براری در تاریخ ۱ خردادماه ۱۳۹۱ به سمت سرپرست مرکز تحقیقات مخابرات ایران منصوب شد و تا سال ۱۳۹۲ در این پست به فعالیت پرداخت.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی مالک اشتر- دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران در سال ۱۳۸۸- معاون امور دانشگاه ها و صنعت در نخستین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و چهاردهمین نشست سران مخابراتی کشورهای عضو سازمان عملکردی اقتصادی اکو در ۱۵ مهرماه ۱۳۹۱- دبیر کمیته رمز در سال ۱۳۹۱- قائم مقام وزیر در امور فناوری و بین الملل در سال ۱۳۹۲- معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۲- رئیس مجتمع دانشگاهی و فناوری اطلاعات و ارتباطات و امنیت- نایب رئیس و دبیر کمیته پدافند غیرعامل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

 

دکتر محمود قرآن نویس، دارای مدرک دکتری فیزیک پلاسما از دانشگاه پونای هند است و هم اکنون در سمت ریاست مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارد. دکتر قرآن نویس که تالیف و ترجمه بالغ بر ۲۸ جلد کتاب را در کارنامه علمی خود دارد، استاد راهنمای ۲۵ رساله دکتری و ۱۲۰ پایان‌نامه کارشناسی ارشد بوده و دارای ۳۰۰ مقاله منتشر شده در مجلات نمایه شده در ISI، حدود ۴۲۰ مقاله انگلیسی ارائه شده در کنفرانس‌های بین‌المللی، ۸۲مقاله علمی پژوهشی خارجی ، ۳۶ مقاله علمی پژوهشی داخلی و ۷۶ مقاله ارائه شده در کنفرانس‌های داخلی است و سه ثبت اختراع در آمریکا و آلمان دارد. وی دارای سابقه ۳۰ ساله پژوهش در حوزه کاربرد پلاسما در صنعت است ، سالها ریاست آموزشکده تکنولوژی هسته‌ای و آزمایشگاه NDT سازمان انرژی اتمی را برعهده داشته و از سال ۱۳۷۳ رییس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات می باشد. دکترقرآن نویس همچنین کرسی پژوهشی در گداخت هسته ای ایران در سال ۸۶ که از طرف معاونت فناوری ریاست جمهوری اعطا شد را از آن خود کرده است.

 

دکتر محمود فتحی مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی مهندسی برق - الکترونیک در سال 1363 از دانشگاه علم و صنعت ایران گرفته است، و سپس در سال 1366 مدرک کارشناسی ارشد را در گرایش معماری سیستم­های کامپیوتری از دانشگاه برادفورد انگلستان، برادفورد غربی و دکترا را از دانشگاه منچستر انگلستان - موسسه‌ی علوم و فن‌آوری در سال 1370 در حوزه‌ی معماری کامپیوتر سیستم‌های پردازش تصویر گرفته است. 

از سال 1370 تا کنون وی به عنوان هیئت علمی در دانشگاه علم و صنعت ایران مشغول است و در حال حاضر مرتبه علمی استاد در دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر را دارد. علامه‌مندی‌های تحقیقاتی وی شامل کیفیت سرویس در شبکه‌های کامپیوتری، شامل انتقال ویدیو و تصویر در اینترنت، کاربردهای شبکه‌های تک منظوره بین خودرویی در سیستم‌های حمل و نقل هوشمند، پردازش تصویر بلادرنگ بخصوص در کاربردهای ترافیکی و سیستم های نظارت بر سلامت از راه دور است.

دکترای تخصصی ( مهندسی مکانیک )

 

دکتر قاسمعلی عمرانی از اساتید برجسته، از پیشکسوتان فعال بهداشت محیط و عضو هیات علمی دانشکده علوم تحقیقات و محیط زیست دانشگاه آزاد و متخصص مواد زائد جامد و بازیافت (پسماندها) می باشد.

 • طی دوره تحصیل دکترا در آلمان از سال ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۳
 • انجام وظیفه به سمت کارشناس ارشد در سازمان حفاظت محیط زیست تهران از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۵
 • تدریس و تحقیق در دانشگاه بوعلی سینای همدان از سال ۱۳۵۵ – ۱۳۶۳
 • تدریس وتحقیق در دانشکده بهداشت دانشگاه تهران از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۸۵
 • تدریس و تحقیق در دانشکده محیط زیست و انرژی واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۱۳۶۹ ادامه دارد.
 • تدریس و تحقیق در زمینه مدیریت جمع‌آوری و دفع مواد زائد جامد مشتمل بر صنعتی و خانگی از سال ۱۳۶۳ تا سال ۱۳۸۵، گروه بهداشت محیط دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران.
 • مدیر مسئول مرکز تحقیقات و مهندسی (ورازیست) بازیافت دارای پروانه تحقیق از سال ۱۳۷۵ (ادامه دارد).
 • تحقیق و تدریس در زمینه های دفع زباله. مجتمع علوم محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی بوعلی سینا، همدان، دفع فاضلاب در اجتماعات کوچک، تولید انرژی از بیوگاز و بهداشت روستایی (۱۳۶۳ – ۱۳۵۵).
 • کارشناس ارشد در مدیریت امور محیط انسانی. عضو کمیته بررسی طرح‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب های شهری و صنعتی. تدریس در آموزشگاه عالی محیط زیست (۵۵- ۱۳۵۳)، سازمان حفاظت محیط زیست، تهران.
 • کارشناس محقق در مهندسی حفاظت و اصلاح خاک (۵۲- ۱۳۵۰) ، انستیتوی خاک شناسی و حفاظت خاک در دانشگاه یوس توس لبیک در آلمان.
 • آسیستنت تحقیقاتی در زمینه زیست‌شناسی خاک و مشارکت مستقیم در برنامه‌های تحقیقاتی ماکرومیکروبیولوژی بویژه پروژه تهیه کمپوست به وسیله کرم های خاکی، انستیتو بیولوژی خاک در موسسات تحقیقاتی Forschungs Anastalt fur Landwirtschalt) F.A.L) در برانشویک آلمان.

 

        

       دکتر سید ابراهیم افجه ای  ، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه شهید بهشتی

دکتر ابراهیم افجه‌ای ، استاد با درجه استادی در دانشگاه شهید بهشتی می باشد. وی دارای مدرک دکترای رشته مهندسی برق است. نامبرده هم اکنون عضو هیئت علمی و استاد گروه مهندسی برق, دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی می باشد. دکتر افجه ای برگزیده سوم جشنواره بین المللی خوارزمی است. ایشان همچنین ریاست دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی را نیز بر عهده دارد.جوائز و نشانها : از ابراهیم افجه ای به عنوان پژوهشگر نمونه و مقام سوم خوارزمی تقدیر و تکریم به عمل آمده و جوایزی نیز به وی اهدا شده است.چگونگی عرضه آثار : فعالیت های پژوهشی دکتر ابراهیم افجه ای به قرار زیر است: دارای بیش از 45 مقاله دارای 4 کتاب (آخرین کتاب : محاسبات عددی) دارای 10 ثبت اختراع، طراحی، ساخت و راه‌اندازی اولین خط تولید موتورهای رلوکتانس سوئیچی در ایران

مهرداد جاویدی نژاد متولد دوم فروردین 1335 و فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی حالا و ملی سابق در سال 1359.
تجربیاتی که او پیش از فارغ التحصیلی ضمن همراهی با پروژه ساخت کارخانه و ریخته گری موتور که قرار بود بین شهرهای سمیرم و شهرضا با همکاری یک شرکت خارجی ساخته شود، کسب کرده و حضور در جبهه سبب شده است وقتی سال 1362 با نگاهی متفاوت و تجربه هایی ارزشمند از کار گروهی و دیدگاههای خاص از کار، هدف، محصول و نتیجه و ذهنیتی سازمان یافته وارد بازار کار حرفه ای معماری شد بتواند پروژه های بسیاری را با موفقیت به انجام برساندو از این جمله می توان به طراحی، نظارت و ساخت بیش از دو هزار واحد مسکونی در ظرف کمتر از چهار سال اشاره کرد.
جاویدی نژاد درسالهای بین 1360 تا 1365 که اولین ساختمان مرتفع بعد از انقلاب ساخته می شد (چهار ساختمان 12 طبقه با عنوان چهار برج بعد از انقلاب) از صدور پروانه تا شکل گیری این ساختمانها همکاری داشت وبهد از آن هم تا سال 1371 همچنان در پروژه های مختلف، در شرکت های مختلف کار می کرد و تجربیاتش را بکار می گرفت و نیز به آنها می افزود.
او سال 1371 با چند نفر از همکاران و دوستانش شرکتی سه وجهی را با همکاری دو شرکت ایتالیایی تاسیس کرد و کارهای بزرگی را به دست گرفت اما شرایط اقتصادی جامعه آماده نبود و او که نتوانست در شرایط ایجاد شده، برنامه ها و ایده هایش را اجرا کند، در رویکردی تازه به دانشگاه، تدریس و انجام کارهای عادی که ممکن است هر معماری در طول حیات حرفه ای اش بارها انجام دهد، روی آورد.
تجربه اندوزی ها و فعالیت در حوزه های مختلف تا امروز مهرداد جاویدی نژادی را ساخته که ریاست گروه معماری دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی است، مسئول کمیته معماری دفتر تدوین آئین نامه ها و مسئولیت کمیته گزینش و رتبه بندی مهندسان معمار در وزارت مسکن و شهرسازی، مدیریت عامل دفتر مهندسان مشاور مهان مهراز و... را در چنته دارد
.

رضا توکلی مقدم، استاد دانشکده مهندسی صنایع، پردیس دانشکدههای فنی، دانشگاه تهران
- دکترا ) PhD (: مهندسی صنایع در استقرار تسهیلات تولیدی دانشگاه سوئینبرن، استرالیا ) 1376 )
- کارشناسی ارشد ) M.Eng.Sc (: مهندسی صنایع در برنامهریزی تولید، دانشگاه ملبورن، استرالیا ) 1372 )
- کارشناسی ) B.Sc (: مهندسی صنایع با گرایش تولید صنعتی، دانشگاه علم و صنعت ایران ) 1367 )
زمینههای تخصصی:
 طراحی سیستمهای تولیدی )استقرار و مکان یابی تسهیلات(
 زمانبندی و توالی عملیات
 لجستیک و طراحی شیکه زنجیره تامین
 روشهای فرا ابتکاری در حل مسائل بهینهسازی
برخی از پروژههای تحقیقاتی:
1 . طراحی و پیاده سازی نظام آراستگی ) S5 ( بعنوان کلید ورود به تحویل در اداره کل محیطزیست استان مازندران )ستاد
تحول اداری استان مازندران، 1381 )
2 . طراحی و تدوین نظامنامه گزینش طرحها، مالکیت معنوی و طراحی آموزش اجرایی ستاد SBDC )سازمان گسترش و
نوسازی صنایع ایران و دانشکده فنی دانشگاه تهران، - 1384 )
3 . ارتقای فرهنگ نظام آراستگی در شرکت گاز استان گلستان )گاز استان گلستان، 1384 )
4 . طراحی سیستم نگهداری و تعمیرات بهرهور جامع ) TPM ( و تعیین شاخصهای عملکردی آن در یکی از صنایع تولیدی
)طرح مطالعات و تحقیقات بین دانشگاهی در راستای برنامه سوم توسعه، 1385 )
5 . ساماندهی مسیرهای اتوبوس و مینی بوسهای شرکت فولاد خوزستان )شرکت فولاد خوزستان، 1385 )
6 . ارتقای فرهنگ نظام آراستگی در شرکت گاز استان مازندران )گاز استان مازندران، 1385 )
7 . تجزیه و تحلیل مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایههای خارجی در بخش انرژی کشور )موسسه پژوهش در
مدیریت و برنامهریزی انرژی، دانشگاه تهران، 1385 )
8 . توسعه یک رویکرد کارا برای مسائل مسیریابی وسائط نقلیه )صندوق حمایت از پژوهشگران کشور، 1387 )
9 . تحقیق و پژوهشی در طراحی و استقرار سیستم مدیریت دانش )شرکت گاز مازندران، 1392 )
10 . نیازسنجی آموزشی و کاربردی برای رشتههای فنی و مهندسی )دانشجویان و فارغ التحصیلان( در راستای آینده شغلی
و تحصیلی آنان و اجرای آن برای رشته مهندسی صنایع به عنوان الگو )فرهنگستان علوم، 1393 )
جوایز جوایز علمی ملی:
 کسب مولف برتر بین المللی بخش مقاله، ششمین جشنواره بین الملل دانشگاه تهران، خرداد - 1395 .
 کسب رتبه برتر بهعنوان پژوهشگر و دانشمند یک درصد برتر در گروه نخبگان علمی جهان بر اساس گزارش انتشار
یافته پایگاه علمی بین المللی تامسون رویترز، مرداد 1394 .
 کسب رتبه اول بهعنوان پر استنادترین محقق دانشگاه تهران در تولید علم بر اساس گزارش انتشار یافته پایگاه علمی
بین المللی تامسون رویترز و اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نمایه استنادی علوم ایران (ISC) ، مرداد 1394 .
 طرح پژوهشی نمونه، بیست و سومین جشنواره پژوهش دانشگاه تهران، آذر 1393 .
 عضو هسته قطب علمی نمونه، بیست و سومین جشنواره پژوهش دانشگاه تهران، آذر 1393 .
 پژوهشگر برجسته، بیستمین جشنواره پژوهش دانشگاه تهران، آذر 1390 .
 پژوهشگر برتر انجمن تحقیق و توسعه، یازدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور، وزارت علوم،
تحقیقات و فناوری،   

 

دکتری: مهندسی مکانیک ، دانشگاه نیومکزیکو ، 1987

استاد و معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف ، از سال 1380
مدیر قطب علمی طراحی ، رباتیک و اتوماسیون ، از سال 1380
عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران ، از سال 1384
استاد و عضو برجسته انجمن مهندسان مکانیک آمریکا ASME از سال 2001
عضو انجمن خبرگان مهندسی آمریکا (تاو-بتا-پای) ، از سال 1987
عضو هیئت تحریریه 5 مجله بین المللی مهندسی در زمینه مکانیک
رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف ، از سال 1376 تا 1379
معاون دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف ، از سال 1373 تا 1376
دبیر اولین کنفرانس بین المللی مهندسی مکانیک در کشور ، در سال 1992

استاد نمونه کشور (منتخب وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری) ، در سال 1382
استاد برجسته مهندسی مکانیک کشور (منتخب انجمن مهندسان مکانیک ایران) ، در سال 1385
برنده جایزه علوم و فناوری ISESCO در میان دانشمندان کشورهای اسلامی ، در سال 1997
جوان ترین استاد تمام به تایید انجمن مهندسی مکانیک ایران ، در سال 1375
هدایت بیش از 10 پایان نامه دکتری و بیش از 50 پایان نامه کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی شریف

همه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب‌گاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب می‌باشد.  Copyright© 2015 - 2019 | www.wtiau.ac.ir